Başbakan Binali Yıldırım İlçe Sakinleriyle Buluştu

Bilirkişiler Yeminlerini Etti
30 Temmuz 2018
İlk Tapular Hazır
22 Eylül 2018

Başbakan Binali Yıldırım İlçe Sakinleriyle Buluştu

Sultanbeyli’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım, Kent Meydanı’nda kendisini bekleyen binlerce ilçe sakiniyle buluştu. Katılımın yoğun olduğu gözlenirken Başbakan Yıldırım Sultanbeyli’ye yapılan yatırımlardan bahsetti ve 24 Haziran’ın önemine değindi.

Başbakan Binali Yıldırım’dan önce konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sayın Başbakanımızı sizlerle buluşturmak için buraya davet ettik. Sizler de icabet ettiniz, Allah sizlerden razı olsun. Yarın inşallah bayramımızı yapacağız. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim nice Ramazanlara, nice bayramlara hepimizi eriştirsin. Dünyanın dört bir tarafında, Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de mazlum kardeşlerimize buradan dualarımızı gönderiyoruz. Onların umudu olan ülkemize, onların umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a duacıyız. Beraber kardeşçe yaşayacağız. Sayın Başbakanımıza ve ekibine teşekkürü bir borç biliyorum. Sultanbeyli’de büyük yatırımları hayata geçirdik, yeter mi, yetmez. Sultanbeyli her zaman en büyük desteği veren ilçe oldu. Sizlere teşekkür ediyorum. Sultanbeyli’nin en büyük problemi mülkiyetti. Müstakil parsellerle ve 2B ile ilgili sorunlar çözüldü. 18.218 hemşerimize tapularını verdik. Şuan ruhsat sayımız 3000’e doğru gidiyor. Allah sizlerden razı olsun.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım ise yaptığı konuşmada, “ Ramazanımız ve bayramımız mübarek olsun. Rabbim bu bayramı birliğimizin, beraberliğimizin daim olmasına vesile etsin. 24 Haziran’da da Sultanbeyli’ye yine İstanbul’da birinci olmak yakışır. Allah sizlerden razı olsun. Türkiye’yi yeni bir sistemle buluşturuyoruz. 15 Temmuz’da alçaklar bayrağımızı indirmek, ezanlarımızı susturmak istedi, o gün milletimiz Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakanı’nın çağrılarıyla sokaklara inerek alçaklara gereken dersi verdi. Cumhur İttifakı’nı kurarak anayasa değişikliğiyle yeni bir sistemimiz oldu. Cumhurbaşkanlığı sistemi 24 Haziran’da hayata geçirilecektir. Darbeler, vesayetler, kumpaslar dönemini inşallah bitirmiş oluyoruz. Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e çok teşekkür ediyorum. Mülkiyetle ilgili olarak o sizin için Ankara’ya gidip geldi. Ben buna şahidim. Biz de sadece Sultanbeyli’yi ilgilendiren özel bir kanun çıkardık. Ben Sultanbeyli’yi bilirim. Şimdi tapularınız dağıtılacak. 13 milyon vatandaşımızı ilgilendiren imar barış yasasını yürürlüğe koyduk. Üsküdar-Ümraniye metrosunu açtık, Çekmeköy’ü Ağustos’ta açıyoruz, inşallah en kısa sürede Sancaktepe ve Sultanbeyli’yi de açacağız. Türkiye üzerinde bazı emperyalist güçler oyun oynuyorlar, güneyimizde bir terör devleti kurmak istiyorlar. Bu oyunları sandığa giderken asla unutmayın. 24 Haziran seçimleri hayırlı olsun.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya ise, “24 Haziran’da inanıyorum ki Sultanbeyli kendisine yakışanı yapacaktır. Recep Tayyip Erdoğan’a hep beraber sahip çıkacağız. Hep birlikte sandığa gidelim.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Ali Sevinç’in de olduğu buluşmada AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş selamlama konuşması yaptı.