Başkan Keskin, 50 Bininci Tapuyu Hak Sahibine Takdim Etti

5 Mahallede Kadastro Çalışması Başlıyor
21 Eylül 2023

Başkan Keskin, 50 Bininci Tapuyu Hak Sahibine Takdim Etti

Yüz yıllık mülkiyet konusunun çözüme ulaştığı Sultanbeyli’de ilçe sakinleri tapularını almaya devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, 50 bininci tapuyu hak sahibi vatandaşa takdim etti.

Sultanbeyli’nin 110 yıllık hisseli parseller sorunu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği, son Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların katkıları, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibinin gayretleriyle çözüme kavuşmuştu. Çalışmalarla birlikte ilçe sakinlerinin hisseli parseller konusunda en doğru bilgileri aldığı Mülkiyet Ofisi, belediye tarafından hizmete açılmıştı.

İlçenin gelişiminin önünde engel olan tapu konusunun çözümüyle kentsel dönüşüm süreci hızlandı. Mülkiyet Ofisi’ne başvuru yapan ilçe sakinleri tapularını alarak konutlarını dönüştürüyor, Sultanbeyli’de nitelikli yapı sayıları artıyor. 2B ve hisseli parseller dahil 50 bininci tapu, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tarafından hak sahibi vatandaşa takdim edildi.

Başkanlık makamında yapılan tapu takdim programında bilgiler veren Başkan Keskin, “Bugün 50 bininci tapumuzu hak sahibi hemşehrimize takdim ediyoruz. İnşallah hemşehrilerimiz dönüşüm süreci içerisinde depreme karşı nitelikli yeni yapılarını inşa edecekler. Hemşehrimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. İlçemizin yüz yıllık mülkiyet konusunu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, ilgili bakanlarımız ve milletvekillerimizin kıymetli destekleriyle hamdolsun çözüme kavuşturduk. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tapu engelini aşan ilçemize vizyon projeler kazandırdık. İlçemiz için var gücümüzle çalışmaya, Sultanbeyli’mizi yeni vizyon eserlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.