Beklenen Gün Geldi, Tebligatlar Teslim Ediliyor

Tapuların Dağıtımı Başlıyor
12 Ekim 2018
İlk Tapular Verildi
27 Kasım 2018

Beklenen Gün Geldi, Tebligatlar Teslim Ediliyor

Sultanbeyli’nin yüz yıldır beklediği gün geldi. Hisseli parsellerle ilgili yıllardır verilen mücadele meyvesini verdi ve bugün ilk tebligatlar hak sahiplerine teslim edildi.

Sultanbeyli tapu sevinci yaşıyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana hisseli parsellerle ilgili çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilçeye bir sevinci daha yaşattı. TEM, Gölet ve devlet hastanesi gibi dev eserleri ilçeye kazandıran Başkan Keskin, mülkiyet sürecinin nihayete ermesi için de gece gündüz çalıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda tüm tapular belediyeye devredildi. Devir işlemlerinin ardından kadastro çalışmaları başlatıldı. 1331 ve 1337 parsellerde tebligatlar hak sahiplerine ulaşmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Keskin, “Rabbime hamdolsun ilçemizin önündeki en büyük engel olan mülkiyet sorununu çözdük. İlk tebligatları hak sahiplerine ulaştırmaya başladık. Hemşehrilerimizi gözeten bir ödeme planı ortaya koyduk. 2B’de olan tüm imkanları uyguladık. Peşin ödemelerde indirimler olacak, taksit imkanı sunduk. Tebligatlarını alan hemşehrilerimizin bir yıl içinde belediyemize başvuru yapması gerekiyor. 100 Yılı aşan Hisseli Parsellerimizin çözümünde verdiği büyük destek için Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkür ederim.” dedi.

Hak sahiplerinden Şerif Ünkür 25 yıldır bu günü beklediğini dile getirerek, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Artık çocuklarımıza güvenli bir miras bırakabileceğiz. İlçemizin önünde çok büyük bir engeldi. Cumhurbaşkanımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.