Mahallelerde 2. Etap Kadastro Çalışmaları Başladı

İlk Tapular Hazır
22 Eylül 2018
Tapuların Dağıtımı Başlıyor
12 Ekim 2018

Mahallelerde 2. Etap Kadastro Çalışmaları Başladı

Sultanbeyli tarihi günlerden birine daha tanıklık ediyor. TEM, Gölet ve Devlet Hastanesi gibi mega projelerin hayat bulduğu Sultanbeyli’de mülkiyet sorunu da çözülerek tapu aşamasına gelindi.
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in üzerinde titizlikle durduğu mülkiyet sorunu tarihe karıştı. En büyük parsel olan 1561 başta olmak üzere tüm hisseli alanlarda ekipler bugün ölçümlere başladı. 1331 ve 1337 parselde ise tespit çalışmaları tamamlandı. Diğer taraftan bilirkişiler de ekiplerle birlikte arazi de çalışmalarını sürdürüyor. Sürecin devamında 2B emsal alınıp aynı usulle tapu bedelleri belirlenerek hak sahiplerine tapularını verecek.

Halkımızı Gözeteceğiz
Belediye Başkanı Hüseyin Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Başta Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a, bakanlarımıza, milletvekillerimize, bürokratlarımıza verdikleri destek için şükranlarımı sunuyorum. Devlet Başkanımız mülkiyet konumuzu her zaman yakından takip etti ve elimizi güçlendirecek birçok çalışmaya öncülük yaptı. Bugün itibariyle Sultanbeyli’nin mülkiyet sorunu kalmamıştır. Tüm parseller belediyemize devredilmiştir. Oluşturduğumuz komisyonlar tapu ücretlerini belirleyecek ve hak sahiplerine en kısa sürede satışları gerçekleştireceğiz. Hemşehrilerimize tıpkı 2B’de olduğu gibi birçok hak sunacağız. Hemşehrilerimizi gözeteceğiz” dedi.