Mahallelerde 2. Etap Kadastro Çalışmaları Başladı
6 Ekim 2018
Beklenen Gün Geldi, Tebligatlar Teslim Ediliyor
31 Ekim 2018

Tapuların Dağıtımı Başlıyor

Yakın zamanda tapu dağıtımına başlayacak olan Sultanbeyli Belediyesi; her platformda, mülkiyetle ilgili yapılan çalışmaları ilçe halkıyla paylaşıyor. Kısa süre önce kurulan www.mulkiyetsureci.com sitesinden tüm gelişmeler paylaşılırken Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de ilçe protokolünün olduğu geniş katılımlı toplantıda süreci özetledi.

1. etap olarak adlandırılan 1331 ve 1337 parselde tapu dağıtım aşamasına geldiklerini kaydeden Başkan Keskin, “Hamdolsun Sultanbeyli’miz hayalini kurduğu tüm projelere tüm hizmetlere kavuşuyor. TEM Bağlantı yollarıyla başlayan hizmetlerimiz Gölet, Hastane gibi dev projelerle devam etti. İlçemizin çok uzun zamandan buyana uğraştığı hisseli parsellerin mülkiyet sorunu da artık çözüldü. Tüm parsellerin tapuları belediyemize devroldu. 1331 ve 1337 parsellerin tapularını yakın zamanda dağıtmaya başlayacağız. 2B’de olduğu gibi tüm imkânları hemşerilerimize sunacağız. Taksitle ödemek isteyen taksitle, peşin ödemek isteyen peşin olarak ödeme yapacak ve indirimlerden faydalanacak.” dedi.

1561 parselin de içinde bulunduğu 2. etap olarak adlandırılan alanlarda da kadastro çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Keskin, “Bilirkişiler ekiplerle sahada. Tespitler yapılıyor. Vatandaşlarımız bu zamana kadar bizlere destek verdiler ve onların destekleriyle bu süreci başarıyla sonuçlandırdık. Hisseli parsellerin mülkiyet sorununun çözümünde ilçemizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Bürokratlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Başkan Keskin 1418, 1418A ve 1372 numaralı parsellerin askıya çıktığının müjdesini vererek, parsellerin 1 ay boyunca askıda kalacağını ifade etti.

Toplantının Sonunda Seçim Döneminde Adres Taşıma Konusu Gündeme Geldi

Memleket derneklerine seslenen Başkan Keskin, özellikle seçim dönemlerinde ilçede yaşayan vatandaşların nüfus kayıtlarını kendi memleketlerine aldırdığının altını çizerek, “Sultanbeyli hepimizin ortak paydasıdır. Özellikle memleket derneklerinin bu konuda halkımızı bilinçlendirmesini rica ediyorum. İlçemizde bulunan nüfus kayıtlarının başka yerlere alınmamasını önemsiyoruz.” dedi.

İlçede yapılan eğitim çalışmalarına da değinen Başkan Keskin, yeni okulların açıldığını ifade etti.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da programda konuşma yaparak katılımcıları selamladı.

Başkan Keskin daha sonra katılımcıların sorularını cevapladı.